Historia Treasures of Poland to w dużej mierze historia mojego życia. Po wielu latach podróży po Polsce i po świecie, mając już ogromne doświadczenie w organizacji wycieczek, postanowiłem spełnić moje marzenie i pokazać piękno Polski gościom z zagranicy. Moją ojczyznę zacząłem poznawać już jako małe dziecko, jeżdżąc z ojcem na wycieczki rowerowe i wyprawy górskie. Później zaczęły się już samotne wyprawy po świecie, projekt wycieczki dookoła świata. I w pewnym momencie, jadąc koleją transsyberyjską zdałem sobie sprawę, że już nie chcę jechać dalej…

Wtedy poczułem, że chcę wrócić do mojego kraju, który ukształtował mnie, jako podróżnika. Po odwiedzeniu kilkudziesięciu krajów na całym świecie, zrozumiałem, że to właśnie Polska jest krajem, którym chcę się chwalić przed gośćmi z zagranicy i pokazać, jak wiele w mojej ojczyźnie zmieniło się na lepsze. Bo Polska to kraj bardzo rozwinięty, ale wciąż nie do końca odkryty i przede wszystkim, cały czas autentyczny.

Chciałbym, żebyście poczuli gościnność Polaków i odkryli miejsca, do których niewielu turystów z innym krajów miało okazję dotrzeć !